+90 532 544 81 85 info@yildirimvinc.com.tr
+90 532 544 81 85

Vinç Kiralama Kuralları

Vinç Kiralama Kuralları Nelerdir?

Ankara Vinç ekibi olarak; her geçen gün iş hayatımızın her alanında ihtiyaç duyduğumuz teknik araçların başından gelmektedir. Vinç Kiralama Kuralları ile ilgili bilmeniz gereken bazı detaylar olduğunu belirtmek isteriz. Vinç kullanımıyla birlikte gerek işgücünde gerekse iş güvenliğinde olumlu gelişmeler olmuştur. Ağır sanayi üretiminde üretilen ağır tonajlı ürünlerin nakliye için yerleştirilip indirilmesi için yada yüksek katlarda indirilecek eşyaların yada ürünlerin indirilmesi için kullanılan en verimli teknik araç vinçtir. Vinçler kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Sepetli vinçler, paletli vinçler, lastikli vinçler, kule vinçler yada platformlar için kurulan vinç çeşitleri vardır. 

Vinç sektörü ülkemizde kendi içinde uzmanlaşmış iş alanlarına bölünmüştür. Çok sık ihtiyaç duyduğumuz bu teknik araçları kullanırken firmadan satın alacağımız hizmeti tam anlamıyla iyi analiz etmeliyiz. Vinç Kiralama Kuralları her geçen gün değişse de işin şekline göre bazı kurallara dikkat etmek gerekir. Yükün ağırlığına göre, yüksekliğine göre ve nakliyesine göre farklı türlerden vinçler kullanıldığı için vinç firmasından hizmet satın alırken önce hangi tür vinçe ihtiyaç duyduğumuzu iyi belirlemeliyiz. Her firmanın vinç türüne göre vinç kiralama kuralları vardır. 20 metre yüksek indirilecek bir yük yük için gerekli olan vinç ile 50 metre yüksekte indirilecek bir yükün ihtiyaç duyduğu vinç kapasitesi farklıdır. Bir vinç ile her türlü işi yapılamaz. Bina cephelerinin montajı için kullanılan sepetli vinçleri çok ağır yükler için kullanılamaz. Dolayısıyla işin ağırlığına ve şekline göre de vinç türleri değişmektedir.

Vinç Kiralama Kuralları

Vinç Kiralama Kuralları

Vinç Kiralamada Firmanın Önemi

Vinç hizmeti almak isteyen tüketiciler işin şekline göre gerekli olan vinç türünü bilmeyebilirler. Burada firmanın tecrübesi be yetkinliği çok önemlidir. İşinde uzman ve profesyonel ekip ve ekipmanlar hizmet veren firmalar kaliteli hizmet verebilmektedirler. Ankara Vinç Kiralama Kuralları belli standartlar ölçüsünde düzenlenmiştir. Vinçin kapasitesinden tutun vinçi kullanan operatörün ehliyetine kadar her unsur bu kuralların içinde yer almaktadır.

Son zamanlarda ülke ekonomisine paralel olarak büyüyen vinç sektörü ülkemizde en hızlı büyüyen sektörler arasında yer almaktadır. Bu başarının temelinde firmaların gelişmeleri takip etmeleri ve araç parklarında teknik araçları bulundurmaları ve uzman ekiplerle çalışmaları vardır.

Vinç Kiralama Kuralları içinde firmaların en çok dikkat ettiği ayrıntı çevre güvenliğidir. Her şeyden önce iş güvenliğini önceleyen uzman firmalar can ve mal güvenliği için uygun çevrede çalışma zorunlulukları vardır. Riskli ve güvenli olmayan bir ortamda yapılan herhangi bir hata büyük can ve mal kayıplarına neden olabileceği için bu ayrıntı hem tüketiciler için hem de firmalar için çok önemlidir. Daha sonra işin şekline göre vinç seçimi vardır. Saatlik ücretlere göre yada işin tamamına göre karşılıklı anlaşılan ücretler çerçevesinde sözleşmeler yapılarak işe başlanır. Hizmet bedeli ve iş sırasında kaynaklanacak kazalar ve ekonomik kayıplar da göz önünde tutularak belli kurallar için hizmet satışı yapılır.

Vinç hizmeti satın alırken önemli olan yetki belgesine sahip, kayıtlı ve operatörlerin ehliyetli olup olmamasına dikkat edilmelidir. Piyasada kayıt içi çalışan firmalar kadar kayıt dışı, kaçak dediğimiz firmaların sayısıda bir hayli fazladır. Korsan dediğimiz firmalardan kesinlikle hizmet satın alımı yapılmamalıdır. Meydana gelecek kazaların telafisi için hiçbir sorumluluk kabul etmeden işi yarım bırakıp giderler. Bu durum sektörün en büyük sıkıntılarından biridir. 

Vincin Çalıştığı Ortamın Güvenliği Çok Önemlidir

Vincin çalıştığı ortamın güvenliğ daha önceden alınmalıdır. Çevresel etkilerden ve herhangi bir kaza ihtimalinde çevrenin tamamen izole bir hale getirilmesi önemlidir. İşini profesyonel yapan vinç firmaları bı güvenliği zaten almadan vinci kullanmazlar ama yine de bu ayrıntıya dikkat etmekte fayda olacaktır.

Vinç sektörü ülkemizde en başarılı sektörler arasında yer almaktadır. Kendi içinde değişik iş alanlarında branşlaşmaya giderek uzmanlaşmayı başarmış ender sektörlerdendir.  Teknik araçların her geçen gün hızla gelişmesi vinç sektörüne de hız katmıştır. Yeniliklere ayak uydurmak ya son derece istekli olan vinç sektörü ülke ekonomisine her geçen gün katma değer katan sektörlerin başından gelmektedir.

Benzer Yazılar
Vinç Kiralama Ücretleri
Ankara Vinç Kiralama Ücretleri Yıldırım Vinç ailesi olarak müşterilerimizin her türlü vinç ihtiyacını profesyonel olarak karşılaşmaktayız. Ankara daVinç Kiralama Ücre...
Küçük Vinç Kiralama
Yıldırım Vinç ailesi olarak şirketimizde Küçük Vinç Kiralama hizmetimizin de olduğunu iletmek isteriz. Şirketimizde her işe uygun vinçlerimiz bulunmaktadır. Bir inşaat p...
Ankara Kiralık Vinç
Ankara Kiralık Vinç Firmaları Ankara Kiralık Vinç hizmetleri için şirketimizi tercih edebilirsiniz. 50 yıla yakındır Vinç Kiralama sektöründe Firmaları bizi örnek almakta...
Mobil Kule Vinç Kiralama
Ankara Mobil Kule Vinç Kiralama Ankara Mobil Kule Vinç Kiralama hizmeti almadan önce şirketimizden bilgi ve fiyat isteyebilirsiniz. Şirketimizin vereceği fiyatlar rekabetçi anlay...
Vinç Kiralama
Vinç Kiralama işini ilk yapan firmalar için de yer aldığımızı bilmenizi isteriz. Kurumsallığımız yılların verdiği tecrübe sayesinde olmuştur. Ağırlık ne olursa olsun...
Vinç Kiralama Firmaları Ankara
Vinç Kiralama Firmaları Ankara Tel Vinç Kiralama Firmaları Ankara hizmetlerini almak için, kurumsal ve profesyonel şirketimizle görüşme yapabilirsiniz. Vinç sektörü onlarca ...

1986 yılında Hüseyin Yıldırım tarafından kurulan şirketimiz 31 yılık tecrübesiyle Ankara da vinç işletmeciliği forklift tedariki ve oto çekme kurtarma alanlarında faaliyet göstermektedir.

İLETİŞİMDE KAL

İletişim Bilgilerimiz