+90 532 544 81 85 info@yildirimvinc.com.tr
+90 532 544 81 85

Ankara’da Kule Vinç Kiralama Nasıl Yapılır?

Ankara’da Kule Vinç Kiralama arayışı içerisindeyseniz doğru yerdesiniz. İnşaat vinçleri arasında yük kaldırma açısından en verimli araç kule vincidir. İnşaat alanlarında yapılan çalışmaları izleyen birçok insan görürüz. Birçok insan kule vinçlerin nasıl çalıştığını merak eder. Açıkcası kule vinçlerin uzun ve ince yapısı ile nasıl bu kadar ağırlık taşıyabildiğine inanmak zor. Sizde kule vinci ile ilgili detayları merak ediyorsanız ve projenizde kule vinç kiralama kaleminiz mevcut ise  gelin konuyu beraber inceleyelim.

KULE VİNCİ KİRALAMA VE KULE VİNCİNİN ŞANTİYEDEKİ ÖNEMİ

Projelerin daha hızlı ve verimli ilerlemesinde kule vinçlerinin önemli bir payı vardır. Kule vinçleri, kentsel projelerin yapılmasında, çelik ve beton gibi ağır malzemelerin kaldırılmasında kullanışlılardır. Günümüzde kule vinçleri olmasaydı şantiyedeki insanların toplam gücü ağır inşaat malzemeleri gibi ekipmanları istenilen seviyelere kaldırmak için yeterli olmazdı. Böyle bir durumda ne gökdelenler ne de köprüler hayatımızda yer alamazdı.

Kısacası projelerde aşırı yüksek yerlere ağır yükleri kaldırılması için kule vinci can kurtaran görevindedir. Her ne kadar projelerde kullanılacak araç, ekipman önemli olsa da projenin maliyet hesaplarını da göz ardı etmemek gerekir. Bu durumda kule vinci satın almak yerine kule vinci kiralama daha yaygın olarak tercih edilmektedir.

KULE VİNCİ DETAYLARI

Hem kule vinci kiralama aşamasında kiralayacağınız aracın detaylarını bilmeniz için hem de şantiyelerde hayranlıkla izlediğimiz ve merak ettiğimiz kule vinciyle ilgili birkaç teknik çalışma detayını sizin için aşağıdaki gibi düzenledik.

  • Kulenin tam altında taban desteği bulunur. Zeminde betona veya mevcut bir yapının üzerine sabitlenir. Bu sayede sağlam bir alt yapısı sağlanmış olur.
  • Kule vincinde en önemli detay, ağırlıkları istediğimiz yüksekliklere kaldırabilecek dikey elemandır. Genellikle yeterli gücü sağlamak için çelik malzeme kullanılır.
  • Kule vinçleri daha geniş bir hareket alanı sağlamak için döner tablaya sahiptirler.
  • Kaldırılan yükü desteklemek amacı ile kulenin tepesinden dışarı yatay olarak çıkan pergel kullanılır.
  • Kule vincin dengesini korumak amacıyla karşı pergel kullanılır.
  • Yük kapasitesinin yüksek olmasını sağlamak için karşı ağırlıklar kullanılır. Karşı ağırlıklar sayesinde yük dengelenmiş olur.

Kule vinci ekipmanlarından ayrı olarak vinç kiralama aşamasında seçim yaparken, vincin istenen yükleri istenen yüksekliklere kaldırabilmesi için yük çizelgelerine bakılmalıdır.

Kule vinci kiralama, taşıma ve monte etme süreci zaman, emek ve para gerektirir. Bu şartlarda sizi doğru yönlendirebilecek bir firma ile çalışmanız önemlidir. Sizin için verimli, uygun maliyetli seçimler yapmamız için uzman ekibimizle iletişime geçmeniz yeterlidir.

 

Benzer Yazılar
Kiralık Sepetli Vinç Fiyatları
Kiralık Sepetli Vinç Fiyatları neden farklılık gösterir sorusunun yanıtlarını elimizden geldiğince açıklamaya çalışacağız. Öncelikle, yapılacak işin detayını net b...
Sepetli Vinç Kiralık
Sepetli Vinç Kiralık Ankara Ankara da kuruluna şirketimiz; Sepetli Vinç Kiralık hizmetleri vermeye 1960’lı yıllarda başlamıştır. 2000 li yıllarda 2. kuşak yönetimi g...
Şaşmaz Vinç Firması Ankara
”Bana bir dayanak noktası ve yeterli uzunlukta bir kaldıraç verin dünyayı yerinden oynatayım.” Arşimed iki bin yıl önce bu sözü söylemişti. Günümüz de ise, ...
Mobil Vinç Kullanım Alanları
Mobil Vinç Kullanım Alanları İnsanların var olduğu her yerde iş güç çalışma mutlaka olacaktır. Gerek üretim alanlarında gerek bireysel hayatta belli zamanlarda ağır yü...
Ankara Mobil Vinç Kiralama Ücretleri
Ankara Mobil Vinç Kiralama Ücretleri Bir vinç kiralarken ve vinç kiralama şirketlerini karşılaştırırken, maliyetler her zaman konuşmanın bir parçası haline gelir. Ankara M...
Çukurambar Kiralık Vinç
Çukurambar Kiralık Vinç Ankara’nın gözde bölgelerinden biri olan Çukurambar, hızla büyüyen ve gelişen bir iş merkezi haline gelmiştir. Bu bölgede yıllardır faaliye...

1986 yılında Hüseyin Yıldırım tarafından kurulan şirketimiz 31 yılık tecrübesiyle Ankara da vinç işletmeciliği forklift tedariki ve oto çekme kurtarma alanlarında faaliyet göstermektedir.

İLETİŞİMDE KAL

İletişim Bilgilerimiz