+90 532 544 81 85 info@yildirimvinc.com.tr
+90 532 544 81 85

Ankara’da Kule Vinç Kiralama Nasıl Yapılır?

Ankara’da Kule Vinç Kiralama arayışı içerisindeyseniz doğru yerdesiniz. İnşaat vinçleri arasında yük kaldırma açısından en verimli araç kule vincidir. İnşaat alanlarında yapılan çalışmaları izleyen birçok insan görürüz. Birçok insan kule vinçlerin nasıl çalıştığını merak eder. Açıkcası kule vinçlerin uzun ve ince yapısı ile nasıl bu kadar ağırlık taşıyabildiğine inanmak zor. Sizde kule vinci ile ilgili detayları merak ediyorsanız ve projenizde kule vinç kiralama kaleminiz mevcut ise  gelin konuyu beraber inceleyelim.

KULE VİNCİ KİRALAMA VE KULE VİNCİNİN ŞANTİYEDEKİ ÖNEMİ

Projelerin daha hızlı ve verimli ilerlemesinde kule vinçlerinin önemli bir payı vardır. Kule vinçleri, kentsel projelerin yapılmasında, çelik ve beton gibi ağır malzemelerin kaldırılmasında kullanışlılardır. Günümüzde kule vinçleri olmasaydı şantiyedeki insanların toplam gücü ağır inşaat malzemeleri gibi ekipmanları istenilen seviyelere kaldırmak için yeterli olmazdı. Böyle bir durumda ne gökdelenler ne de köprüler hayatımızda yer alamazdı.

Kısacası projelerde aşırı yüksek yerlere ağır yükleri kaldırılması için kule vinci can kurtaran görevindedir. Her ne kadar projelerde kullanılacak araç, ekipman önemli olsa da projenin maliyet hesaplarını da göz ardı etmemek gerekir. Bu durumda kule vinci satın almak yerine kule vinci kiralama daha yaygın olarak tercih edilmektedir.

KULE VİNCİ DETAYLARI

Hem kule vinci kiralama aşamasında kiralayacağınız aracın detaylarını bilmeniz için hem de şantiyelerde hayranlıkla izlediğimiz ve merak ettiğimiz kule vinciyle ilgili birkaç teknik çalışma detayını sizin için aşağıdaki gibi düzenledik.

  • Kulenin tam altında taban desteği bulunur. Zeminde betona veya mevcut bir yapının üzerine sabitlenir. Bu sayede sağlam bir alt yapısı sağlanmış olur.
  • Kule vincinde en önemli detay, ağırlıkları istediğimiz yüksekliklere kaldırabilecek dikey elemandır. Genellikle yeterli gücü sağlamak için çelik malzeme kullanılır.
  • Kule vinçleri daha geniş bir hareket alanı sağlamak için döner tablaya sahiptirler.
  • Kaldırılan yükü desteklemek amacı ile kulenin tepesinden dışarı yatay olarak çıkan pergel kullanılır.
  • Kule vincin dengesini korumak amacıyla karşı pergel kullanılır.
  • Yük kapasitesinin yüksek olmasını sağlamak için karşı ağırlıklar kullanılır. Karşı ağırlıklar sayesinde yük dengelenmiş olur.

Kule vinci ekipmanlarından ayrı olarak vinç kiralama aşamasında seçim yaparken, vincin istenen yükleri istenen yüksekliklere kaldırabilmesi için yük çizelgelerine bakılmalıdır.

Kule vinci kiralama, taşıma ve monte etme süreci zaman, emek ve para gerektirir. Bu şartlarda sizi doğru yönlendirebilecek bir firma ile çalışmanız önemlidir. Sizin için verimli, uygun maliyetli seçimler yapmamız için uzman ekibimizle iletişime geçmeniz yeterlidir.

 

Benzer Yazılar
Mobil Kiralık Vinç
Mobil Kiralık Vinç hangi anda ihtiyaç duyarsanız kaldıracağınız yükseklik ya da metre uzunluğu gözetilmeksizin son model vinçlerle en güvenli hizmetleri sunmaktayız. Yıl...
Sepetli Vinç Kiralık
Sepetli Vinç Kiralık Ankara Ankara da kuruluna şirketimiz; Sepetli Vinç Kiralık hizmetleri vermeye 1960’lı yıllarda başlamıştır. 2000 li yıllarda 2. kuşak yönetimi g...
Şaşmaz Sepetli Vinç Kiralama
Şaşmaz Sepetli Vinç Kiralama (Yıldırım Vinç) 1980’lı yıllarda Ankara Şaşmaz’da kurulmuştur firmamız. O günden günümüze Şaşmaz Sepetli Vinç Kiralama hizme...
Gölbaşı Vinç Kiralama
Gölbaşı Vinç Kiralama ihtiyacına yetenekli operatörlerimiz ve her türlü iş ortamına entegre edilebilen teknolojik araçlarımızla destek olmaktayız. Genellikle en ağır yü...
Vinç Taşıma Hizmetleri
Vinç Taşıma Hizmetleri (Ankara) Ankara merkezli bir vinç kiralama şirketi olarak, Türkiye genelinde Vinç Taşıma Hizmetleri sunuyoruz. Mobil vinçler, inşaat, montaj, taşıma ...
Vinç Kullanım Alanları
Vinç Kullanım Alanları – Mobil Vinç Kiralama Vinç Kiralama veya Vinç satışı yapan firmaların sayısının her geçen gün artması ülkemizin Vinç Kullanım Alanları v...

1986 yılında Hüseyin Yıldırım tarafından kurulan şirketimiz 31 yılık tecrübesiyle Ankara da vinç işletmeciliği forklift tedariki ve oto çekme kurtarma alanlarında faaliyet göstermektedir.

İLETİŞİMDE KAL

İletişim Bilgilerimiz