+90 532 544 81 85 info@yildirimvinc.com.tr
+90 532 544 81 85

Ankara Vinç Kiralama İçin Ekipman Seçimi

Ankara Vinç Kiralama konusunda en uygun firma seçimi yapabilmeniz için detayları size mümkün olduğunca sunmak istiyoruz.

Projeler sırasında nesneleri kaldırmak ve yük taşımayı mümkün kılmak için kullanılan vincin doğru bir ekipman donanımına sahip olması gerekmektedir. Doğru donanım tercihi size başarılı bir vinç kirama seçimi sağlayacaktır. Projeniz için doğru donanımlı ekipmanlara sahip olduğunuzdan emin olmanız önemlidir.

Donanımlı Ekipman Nedir?

Yükleri güvenli bir şekilde kaldırmak, taşımak ve kaldırma sırasında yükün ağırlığını eşit olarak dağıtmak için kullanılan farklı ekipmanların nitelikli olmasını ifade eder. Birçok farklı vinç ekipmanı türü vardır.

Vinç Kiralama İşleminde Doğru Donanıma Sahip Ekipman Tercihi

Doğru ekipman seçimi, sadece işin verimli bir şekilde sonuçlanmasının yanında sahada güvenlik önleminin alınmasını da sağlar.

‌Projenizin vinç kiralama aşamasında hangi donanım ekipmanının en iyi olduğuna karar vermeden önce, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta şunlardır:

 • Çalışılacak ortamın hava durumu: Bazı donanım ekipmanları, fazla soğuk, sıcak veya tuzlu ortamlar gibi belirli şartlar için en iyisi olmayabilir.
 • Malzemelerin kalitesi: Kalitesiz donanıma sahip ekipman size daha uzun vadede bir kullanıma olanak sağlamayabilir. Güvenli ve çabuk yıpranmayan ekipmana sahip olduğunuzdan emin olmanız için kaliteli ekipmanlar sunan firmaları tercih etmeniz gerekir.
 • Kaldırılacak nesneler ve ağırlıkları: Her ekipmanın, sıkıntı yaşamadan güvenle kaldırabileceği ağırlık bellidir. Güvenli ve sorunsuz bir şekilde kaldırma veya taşıma işlemini gerçekleştirmek için nesnenin ne kadar ağır olduğunu bilmeniz gerekir.

Vinç kiralama konusunda ekipman detaylarını bilmeniz, projeniz için doğru bir tercih yapmanızı sağlar.

Ekipman donanımıyla ilgili en yaygın bilinen bazı bilgileri aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

Vinç Ekipman Donanımı Çeşitleri

Gözlü Cıvatalar ve Çelik Somunlar

Cıvatalar, bağlantı noktalarından parçaları birbirine bağlamak için kullanılır.

‌‌Kullanılan ekipman tipi şunlara bağlıdır:

 • Yükün ağırlığı
 • Yükleme açısı,
 • Cıvatanın ahşap, metal vb. bir malzemeye sabitlendiği çerçeve.

‌Farklı çeşitte somun tipleri vardır. Paslanmaz çelik somunlar, mapalar ile birlikte kullanılmaktadır. Kullanılan somun tipi ayrıca dişe de bağlıdır. Yükün toplam ağırlığı, kullanılan çelik somunun boyutunu belirleyecektir.

Arma Kancaları

Ağırlığı fazla olan cisimleri kaymadan kaldırmak için arma kancaları kullanılmaktadır. Genellikle dövme alaşımlı çelikten yapılırlar.

‌‌Arma kancası seçimini belirleyen diğer faktörler şunları içerir:

 • Asansör açısı
 • Kaldırılan malzemelerin ağırlığı
 • Kancanın üstündeki ve altındaki bağlantı noktaları
 • Kullanılan pranga tipi

Kancalar, kaldırma kancası ve askı kancası olarak kullanılabilir. Kancaları, özellikle de kaldırma kancasını kullanırken oluşabilecek kazaları önlemek için çatlak, bükülme ve diğer gerilme belirtilerini kontrol etmek önemlidir.

Tel Halatlar

Tel halat, önemli ve dayanıklı ekipmanlardandır. Farklı malzemelerden yapılmış çok sayıda tel halat boyutu vardır.

Çelik tel halatın gücü ve kullanımı aşağıdaki parametrelere göre değişir:

 • İpin çapı
 • Tel halatın çekirdeği için kullanılan malzeme
 • Kullanılan çelik sınıfı
 • Kullanılan ip sayısı

Tel halat dış mekan kullanımı için yapılmış olsa da, aşınma, korozyon ve kopmuş teller için önlem almak amaçlı düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir.‌

Projelerinizde kaldırma kirişleri, bloklar ve diğer ekipmanlar ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Vinç kiralama tercihlerinizde size doğru, kaliteli ve güvenli bir hizmet sunabilmek için ekipman seçimlerimize özen gösteriyoruz. İhtiyaçlarınıza en uygun ekipmanı nasıl bulabileceğinizi öğrenmek ve doğru vinç kiralama hizmeti  için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Ankara Sepetli Vinç Kiralama
Ankara Sepetli Vinç Kiralama İhtiyacınıza göre farklı tipte vinçler gerekebilir. Çalışma güvenliği bakımından insanlar için riskli bölgelerde güvenlikli ve rahat bir ş...
Mobil Vinç İle Neler Taşınır
Mobil Vinç İle Neler Taşınır Mobil Vinç İle Neler Taşınır? Mobil vinçler, ağır ve hacimli yüklerin taşınmasında kullanılan iş makineleridir. Taşıma kapasiteleri ve ...
Mobil Vinç Saatlik Kiralama
Mobil Vinç Saatlik Kiralama (Yıldırım Vinç) Günümüzde birçok sektör, ağır yük kaldırma ihtiyaçlarını karşılamak için Mobil Vinç Saatlik Kiralama hizmetlerine başvu...
Ankarada Vinç Firmaları
Ankarada Vinç Firmaları (Yıldırım Vinç) Ankarada Vinç Firmaları saatlik, günlük ve aylık olarak kiralama hizmeti sunarlar. Şirket seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı de...
Saatlik Vinç Kiralama
Ankara Saatlik Vinç Kiralama  Ankara Saatlik Vinç Kiralama için kullanılan vinçe mobil hizmet verdiği için Mobil Vinç hizmetleri de diyebiliriz. İş dünyasında en sık kulla...
Balgat Kiralık Vinç
Ankara Balgat Kiralık Vinç Ankaranın Balgat bölgesinde tüm Kiralık Vinç işlerinizde şirketimizden bilgi ve hizmet isteyebilirsiniz. Çağrı merkezimiz; gelen hizmet isteklerin...

1986 yılında Hüseyin Yıldırım tarafından kurulan şirketimiz 31 yılık tecrübesiyle Ankara da vinç işletmeciliği forklift tedariki ve oto çekme kurtarma alanlarında faaliyet göstermektedir.

İLETİŞİMDE KAL

İletişim Bilgilerimiz