+90 532 544 81 85 info@yildirimvinc.com.tr
+90 532 544 81 85

Ankara Vinç Kiralama İçin Ekipman Seçimi

Ankara Vinç Kiralama konusunda en uygun firma seçimi yapabilmeniz için detayları size mümkün olduğunca sunmak istiyoruz.

Projeler sırasında nesneleri kaldırmak ve yük taşımayı mümkün kılmak için kullanılan vincin doğru bir ekipman donanımına sahip olması gerekmektedir. Doğru donanım tercihi size başarılı bir vinç kirama seçimi sağlayacaktır. Projeniz için doğru donanımlı ekipmanlara sahip olduğunuzdan emin olmanız önemlidir.

Donanımlı Ekipman Nedir?

Yükleri güvenli bir şekilde kaldırmak, taşımak ve kaldırma sırasında yükün ağırlığını eşit olarak dağıtmak için kullanılan farklı ekipmanların nitelikli olmasını ifade eder. Birçok farklı vinç ekipmanı türü vardır.

Vinç Kiralama İşleminde Doğru Donanıma Sahip Ekipman Tercihi

Doğru ekipman seçimi, sadece işin verimli bir şekilde sonuçlanmasının yanında sahada güvenlik önleminin alınmasını da sağlar.

‌Projenizin vinç kiralama aşamasında hangi donanım ekipmanının en iyi olduğuna karar vermeden önce, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta şunlardır:

 • Çalışılacak ortamın hava durumu: Bazı donanım ekipmanları, fazla soğuk, sıcak veya tuzlu ortamlar gibi belirli şartlar için en iyisi olmayabilir.
 • Malzemelerin kalitesi: Kalitesiz donanıma sahip ekipman size daha uzun vadede bir kullanıma olanak sağlamayabilir. Güvenli ve çabuk yıpranmayan ekipmana sahip olduğunuzdan emin olmanız için kaliteli ekipmanlar sunan firmaları tercih etmeniz gerekir.
 • Kaldırılacak nesneler ve ağırlıkları: Her ekipmanın, sıkıntı yaşamadan güvenle kaldırabileceği ağırlık bellidir. Güvenli ve sorunsuz bir şekilde kaldırma veya taşıma işlemini gerçekleştirmek için nesnenin ne kadar ağır olduğunu bilmeniz gerekir.

Vinç kiralama konusunda ekipman detaylarını bilmeniz, projeniz için doğru bir tercih yapmanızı sağlar.

Ekipman donanımıyla ilgili en yaygın bilinen bazı bilgileri aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

Vinç Ekipman Donanımı Çeşitleri

Gözlü Cıvatalar ve Çelik Somunlar

Cıvatalar, bağlantı noktalarından parçaları birbirine bağlamak için kullanılır.

‌‌Kullanılan ekipman tipi şunlara bağlıdır:

 • Yükün ağırlığı
 • Yükleme açısı,
 • Cıvatanın ahşap, metal vb. bir malzemeye sabitlendiği çerçeve.

‌Farklı çeşitte somun tipleri vardır. Paslanmaz çelik somunlar, mapalar ile birlikte kullanılmaktadır. Kullanılan somun tipi ayrıca dişe de bağlıdır. Yükün toplam ağırlığı, kullanılan çelik somunun boyutunu belirleyecektir.

Arma Kancaları

Ağırlığı fazla olan cisimleri kaymadan kaldırmak için arma kancaları kullanılmaktadır. Genellikle dövme alaşımlı çelikten yapılırlar.

‌‌Arma kancası seçimini belirleyen diğer faktörler şunları içerir:

 • Asansör açısı
 • Kaldırılan malzemelerin ağırlığı
 • Kancanın üstündeki ve altındaki bağlantı noktaları
 • Kullanılan pranga tipi

Kancalar, kaldırma kancası ve askı kancası olarak kullanılabilir. Kancaları, özellikle de kaldırma kancasını kullanırken oluşabilecek kazaları önlemek için çatlak, bükülme ve diğer gerilme belirtilerini kontrol etmek önemlidir.

Tel Halatlar

Tel halat, önemli ve dayanıklı ekipmanlardandır. Farklı malzemelerden yapılmış çok sayıda tel halat boyutu vardır.

Çelik tel halatın gücü ve kullanımı aşağıdaki parametrelere göre değişir:

 • İpin çapı
 • Tel halatın çekirdeği için kullanılan malzeme
 • Kullanılan çelik sınıfı
 • Kullanılan ip sayısı

Tel halat dış mekan kullanımı için yapılmış olsa da, aşınma, korozyon ve kopmuş teller için önlem almak amaçlı düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir.‌

Projelerinizde kaldırma kirişleri, bloklar ve diğer ekipmanlar ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Vinç kiralama tercihlerinizde size doğru, kaliteli ve güvenli bir hizmet sunabilmek için ekipman seçimlerimize özen gösteriyoruz. İhtiyaçlarınıza en uygun ekipmanı nasıl bulabileceğinizi öğrenmek ve doğru vinç kiralama hizmeti  için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Kiralık Vinç Ankara Sincan
Kiralık Vinç Ankara Sincan Kiralama hizmeti ile kısa süreli vinç ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz. İsterseniz uzun süreli de kiralama yapabilirsiniz bu sayede fiyatlar ...
Vinç Kiralama Ankara
Sepetli Vinç Kiralama Ankara Ankara ve Tüm Türkiye için hizmetlerimizin için de yer alan Sepetli Vinç Kiralama Hizmetini kendi araçlarımız ile yapmaktayız. Vinç montajlı bir...
Ankara Kiralık Vinç
Ankara Kiralık Vinç Firmaları Ankara Kiralık Vinç hizmetleri için şirketimizi tercih edebilirsiniz. 50 yıla yakındır Vinç Kiralama sektöründe Firmaları bizi örnek almakta...
Sepetli Vinç Saat Ücretleri
Ankara Sepetli Vinç Kiralama Ücretleri Şirketimizi arayarak Ankara Sepetli Vinç Kiralama Ücretleri hakkında bilgi isteyebilirsiniz. İster günlük, ister saatlik isterseniz de ay...
Ankara Sepetli Vinç Kiralama
Ankara Sepetli Vinç Kiralama İhtiyacınıza göre farklı tipte vinçler gerekebilir. Çalışma güvenliği bakımından insanlar için riskli bölgelerde güvenlikli ve rahat bir ş...
Yenimahalle Kiralık Vinç
Yenimahalle Kiralık Vinç hizmetlerimiz vardır, her isteğe uygun kendi araçlarımız ile Yenimahallenin tüm bölgelerine hizmet vermekteyiz. Fiyat bilgisi almak için bize ister te...

1986 yılında Hüseyin Yıldırım tarafından kurulan şirketimiz 31 yılık tecrübesiyle Ankara da vinç işletmeciliği forklift tedariki ve oto çekme kurtarma alanlarında faaliyet göstermektedir.

İLETİŞİMDE KAL

İletişim Bilgilerimiz