+90 532 544 81 85 info@yildirimvinc.com.tr
+90 532 544 81 85

Vinç Kiralama Hizmeti

Vinç Kiralama Hizmeti

Projenizde vinç kiralama hizmeti esnasında kaldırma, taşıma işlemleri gerçekleşirken sürecin sağlıklı ilerlemesi önemlidir. Projenizin başarıya ulaşmasını sağlayan süreçte en önemli etkenlerden biri koordinasyondur. 

Vinç kiralama hizmeti başlarken nesnesin kaldırma /taşıma işlemlerini gerçekleştiren ekibin uyumlu bir şekilde çalışabilmesi, güvenli bir alan oluşması ve projenin başarılı bir şekilde sonuçlanmasında vinç yönlendirme el işaretleri önemlidir.

Bildiğiniz gibi inşaat alanları gürültülü yerlerdir. Gürültü içinde taşınacak/ kaldırılacak nesnenin yönünü sözlü iletişim ile duyurmak çok mümkün değildir. Bu durumda vinç yönlendirme el işaretleri etkili bir yöntem olmaktadır. Şantiye alanında yaygın olarak kullanılan vinç yönlendirme el işaretleri ile ilgili bilgileri sizin için düzenlendik.

Ankara Vinç Kiralama Hizmeti

Vinç operatörünün gözü kulağı olarak vinç yönlendirme el işaretçisinin sorumluluğu oldukça fazladır. Yönlendirecek kişinin vincin çalışmasını yönetmeden önce belli eğitimlerden geçmesi gereklidir.

Alınması gereken bu eğitimde kişinin, vinç tipine ve ekipmana göre el işaretlerini öğrenmesi gereklidir.

Vinç yönlendirme el işaretçisi, operatörün göreceği mesafede ve netlikte durmalıdır. Yönlendirecek kişi en iyi performansı gösterdiği durumda şantiye alanında da güvenli bir iş alanı sağlanmış olacaktır.

Yaygın Kullanılan Vinç Yönlendirme El İşaretleri

Projeniz için bütün adımları başarılı bir şekilde tamamlamanız için çoğu bilgiye hakim olmanız gereklidir. Sizin için yaygın kullanılan 3 vinç yönlendirme el işaretini düzenledik.

Durdurma İşareti

Şantiyede kullanılabilecek en önemli ve bilindik el işaretidir. Durdurma işareti kullanıldığında ekipmanın çalışması durdurulmalıdır.

Yük İşareti

Yük işaretleri, nesnenin vinç ile kaldırılmasından sonra operatörün kaldırılan yük ile ne yapacağını belirtecektir.

  • Kaldırma Yükü

Taşınan yükün yukarı yönünde kaldırılması için işaretci kolunu dik olarak yukarıya doğru uzatır. İşaret parmağıyla yukarıyı gösterirken  parmağıyla daireler çizer.

  • İndirme Yükü

Taşınan yükü aşağı indirmek amacıyla işaretçi kolunu yatay tutarak işaret parmağını aşağı doğru gösterir.İşaret parmağı ile daire hareketi yapar.

Hız İşareti 

Vincin yaptığı bir hareketin hızını kontrol edebilmekte mümkündür. İşaretçi hız işareti ile yapılan hareketin hızını kontrol edebilir.

  • Yavaş Hareket

İşaretçi elini hareket işareti veren elinin üzerine yerleştirirse bu haeketin yavaş yapılması gerektiği anlamına gelir.

Vinç Kiralama Hizmeti (Kurumsal Firmalar)

Daha önce bahsettiğimiz gibi iyi yapılan bir yönlendirme şantiye alanının güvenliğini de sağlayacaktır. Projenizde vinç kiralama önemli bir kalemdir. Doğu kiralanan vincin yetenekleri sayesinde işleriniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak başarılı bir iş gerçekleştirilmesi için vincin doğru çalıştırılması gerekmektedir.

Kaza ihtimalini düşürmek, projenizi başarılı bir şekilde bitirmek için vinç yönlendirme el işaretleri size yardımcı olacaktır. 

Vinç kiralama işleminde daha fazla bilgi almak için uzman ekibimiz ile her zaman iletişime geçebilirsiniz. Yıldırım Vinç ekibi olarak sizler ile bilmeniz gereken he detayı paylaşmaktan ve projenize dahil olmaktan mutluluk duyarız.

Benzer Yazılar
Ankara Vinç Firmaları
Ankara Vinç Firmaları Firmamız sizlere en kaliteli vinçleri sunarken operatörlerimizin eğitimine ve iş güvenliğine de özenle dikkat etmektedir. Sizlere en kısa zamanda en iyi...
Trafo Kaldırma Taşıma
Trafo Kaldırma Taşıma (Yıldırım Vinç) Enerjinin kesintisiz ve güvenli bir şekilde iletilmesi, modern toplumun işleyişi için kritik önem taşımaktadır. Bu süreçte, trafo...
Hasköy Kiralık Vinç
Hasköy Kiralık Vinç Ankara Hasköy Kiralık Vinç: Güvenilir Çözümler Ankara’nın önemli bölgelerinden biri olan Hasköy, başta inşaat sektörü olmak üzere birçok al...
Vinç Kiralarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Her kiralamada olduğu gibi vinç kiralarken de dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Vinç kiralama hizmetlerini profesyonel olarak sunan bir firma olarak bu alandaki deneyimlerimi...
Mobil Vinç Kullanım Alanları
Mobil Vinç Kullanım Alanları İnsanların var olduğu her yerde iş güç çalışma mutlaka olacaktır. Gerek üretim alanlarında gerek bireysel hayatta belli zamanlarda ağır yü...
Ankara Dikmen Vinç
Ankara Dikmen Vinç Ankara Dikmen Vinç Kiralamak isteyen müşterilerimizi projeye özel vinç ekipmanları ve yüksek tonajlı vinç araçlarımızla destek vermekteyiz. Tüm Türkiye...

1986 yılında Hüseyin Yıldırım tarafından kurulan şirketimiz 31 yılık tecrübesiyle Ankara da vinç işletmeciliği forklift tedariki ve oto çekme kurtarma alanlarında faaliyet göstermektedir.

İLETİŞİMDE KAL

İletişim Bilgilerimiz