+90 532 544 81 85 info@yildirimvinc.com.tr
+90 532 544 81 85

Vinç Kiralama Hizmeti

Projenizde vinç kiralama hizmeti esnasında kaldırma, taşıma işlemleri gerçekleşirken sürecin sağlıklı ilerlemesi önemlidir. Projenizin başarıya ulaşmasını sağlayan süreçte en önemli etkenlerden biri koordinasyondur. 

Vinç kiralama hizmeti başlarken nesnesin kaldırma /taşıma işlemlerini gerçekleştiren ekibin uyumlu bir şekilde çalışabilmesi, güvenli bir alan oluşması ve projenin başarılı bir şekilde sonuçlanmasında vinç yönlendirme el işaretleri önemlidir.

Bildiğiniz gibi inşaat alanları gürültülü yerlerdir. Gürültü içinde taşınacak/ kaldırılacak nesnenin yönünü sözlü iletişim ile duyurmak çok mümkün değildir. Bu durumda vinç yönlendirme el işaretleri etkili bir yöntem olmaktadır. Şantiye alanında yaygın olarak kullanılan vinç yönlendirme el işaretleri ile ilgili bilgileri sizin için düzenlendik.

Vinç Kiralama Hizmetinde Yönlendirme El İşaretçisi

Vinç operatörünün gözü kulağı olarak vinç yönlendirme el işaretçisinin sorumluluğu oldukça fazladır. Yönlendirecek kişinin vincin çalışmasını yönetmeden önce belli eğitimlerden geçmesi gereklidir.

Alınması gereken bu eğitimde kişinin, vinç tipine ve ekipmana göre el işaretlerini öğrenmesi gereklidir.

Vinç yönlendirme el işaretçisi, operatörün göreceği mesafede ve netlikte durmalıdır. Yönlendirecek kişi en iyi performansı gösterdiği durumda şantiye alanında da güvenli bir iş alanı sağlanmış olacaktır.

Yaygın Kullanılan Vinç Yönlendirme El İşaretleri

Projeniz için bütün adımları başarılı bir şekilde tamamlamanız için çoğu bilgiye hakim olmanız gereklidir. Sizin için yaygın kullanılan 3 vinç yönlendirme el işaretini düzenledik.

Durdurma İşareti

Şantiyede kullanılabilecek en önemli ve bilindik el işaretidir. Durdurma işareti kullanıldığında ekipmanın çalışması durdurulmalıdır.

Yük İşareti

Yük işaretleri, nesnenin vinç ile kaldırılmasından sonra operatörün kaldırılan yük ile ne yapacağını belirtecektir.

  • Kaldırma Yükü

Taşınan yükün yukarı yönünde kaldırılması için işaretci kolunu dik olarak yukarıya doğru uzatır. İşaret parmağıyla yukarıyı gösterirken  parmağıyla daireler çizer.

  • İndirme Yükü

Taşınan yükü aşağı indirmek amacıyla işaretçi kolunu yatay tutarak işaret parmağını aşağı doğru gösterir.İşaret parmağı ile daire hareketi yapar.

Hız İşareti 

Vincin yaptığı bir hareketin hızını kontrol edebilmekte mümkündür. İşaretçi hız işareti ile yapılan hareketin hızını kontrol edebilir.

  • Yavaş Hareket

İşaretçi elini hareket işareti veren elinin üzerine yerleştirirse bu haeketin yavaş yapılması gerektiği anlamına gelir.

Vinç Kiralama Vinç Yönedirme El İşaretlerinin Önemi

Daha önce bahsettiğimiz gibi iyi yapılan bir yönlendirme şantiye alanının güvenliğini de sağlayacaktır. Projenizde vinç kiralama önemli bir kalemdir. Doğu kiralanan vincin yetenekleri sayesinde işleriniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak başarılı bir iş gerçekleştirilmesi için vincin doğru çalıştırılması gerekmektedir.

Kaza ihtimalini düşürmek, projenizi başarılı bir şekilde bitirmek için vinç yönlendirme el işaretleri size yardımcı olacaktır. 

Vinç kiralama işleminde daha fazla bilgi almak için uzman ekibimiz ile her zaman iletişime geçebilirsiniz. Yıldırım Vinç ekibi olarak sizler ile bilmeniz gereken he detayı paylaşmaktan ve projenize dahil olmaktan mutluluk duyarız.

Benzer Yazılar
Ankarada Vinç
Ankarada Vinç Ankarada Vinç Firmaları bulmak isterseniz karşınıza birçok şirket çıkacaktır. Almak istediğiniz hizmetin detaylarını şilettiğinizde sizlere fiyat teklifler...
Ankara Mobil Vinç
Ankara Mobil Vinç Taşınabilir vinç çözümleri içinde Ankara Mobil Vinç en uygun seçeneklerden biridir. Gidilmesi veya girilmesi zor yerlerde kolaylıkla kullanılabilir.  Yük...
Vinç Kiralama ve Operatörün Önemi
Vinç kiralama için en uygun firmayı seçmek sizin gibi birçok yönetici için çok önemli. Hepimizin hemen aklına gelmeyen fakat vinç kiralarken dikkat edilmesi gereken konularda...
Kiralık Vinç Ankara
Vinçlerin kullanılacağı alanlara ve yapılacak işe göre kendi içlerinde çeşitliliğe ayrılmaktadır. Bireysel ya da kurumsal tek seferlik ve uzun dönem Kiralık Vinç Ankara...
Kiralık Vinç Hizmetleri
Kiralık Vinç Hizmetleri Ankara Ankara da Kiralık Vinç Hizmetleri için bizi tercih etmeniz için farkımızı anlatacağız. Bu yazımızdan sonra aklınızda vinç kiralama ile ilg...
Kiralık Sepetli Vinç Modelleri
Kiralık Sepet Vinç Modelleri Ankara  Kiralık Sepet Vinç Modelleri kiralamak için Ankara merkezde bulunan şirketimizi arayabilir bilgi isteyebilirsiniz. Vinç Kiralama Firmaları ...

1986 yılında Hüseyin Yıldırım tarafından kurulan şirketimiz 31 yılık tecrübesiyle Ankara da vinç işletmeciliği forklift tedariki ve oto çekme kurtarma alanlarında faaliyet göstermektedir.

İLETİŞİMDE KAL

İletişim Bilgilerimiz