+90 532 544 81 85 info@yildirimvinc.com.tr
+90 532 544 81 85

Mobil Vinç Firmaları

Mobil Vinç Firmaları (Ankara)

Günlük hayatta taşımakta zorlandığımız nesnelerin bizim yerimize taşıma işlemini yürüten firmalara Mobil Vinç Firmaları adı verilir. Ankarada ve Türkiyede Vinç Kiralama Şirketleri vardır. Bu firmalar gerekli işleri müşteri isteklerine göre yürütür ve en iyi hizmeti sunmaya çalışır.

Yazı İçeriği;

 1. Ankara Vinç Kiralama Şirketleri
 2. Mobil Vinç Kiralama Fiyatları
 3. Vinç Kiralarken Dikkat Edilecek Hususlar
 4. Kurumsal Vinç Firması Seçimi

Ankara Mobil Vinç Kiralama Şirketleri

Mobil vinç hareketli vinçlere verilen isimdir. Mobil vinçler bir yerden başka yere hareket kabiliyeti olan vinçlerdir. Vinç çalışılacak ortamın hassasiyetine, ihtiyacına göre tasarlanıp üretilebilir.

Mobil vinç büyük kütleli maddelerin yer değiştirmesine yardımcı olmak, yerleştirmek gibi işlevlerle görevlidir. Zaman ve iş gücünden tasarruf sağlamasıyla avantajlıdır. Yardımcı iş makineleri sınıfında yer alabilir. Yardımcı iş makineleri kullanımı zor yahut karmaşık olmayan makinelerdir.

Mobil (Kamyon) Vinç Yararları Hareketli olmasını, her yere kolay ulaşım sağlamasını, yakın mesafede yük taşımacılığında kolaylık ve hız getirmesi yaraları olarak bilinir.

Mobil Vinç Firmaları

Mobil Vinç Firmaları

Mobil Vinç Firmaları (Kurumsal Firma Seçimi)

Birçok kişi vinç kiralama aşamasında firmaları araştırır. Bazıları tanıdık vasıtasıyla seçim yaparlar. Ancak pek azı sadece şirketleri sadece yaptıkları işe ve kurumsalığına göre tercih eder. Hemen hemen birçoğu sadece fiyat odaklı tercih yapmaktadır. Bizim de en çok zorlandığımız kısım burasıdır. 

”Başka firma şu fiyatı verdi, siz neden yüksek fiyat veriyorsunuz?” gibi cümleler ile karşılaşıyoruz. Nasıl her arabanın farklı fiyatı varsa hizmetinde firmaya göre değişen ücretleri olabilir. Her şirket aynı kaliteyi yakalayamaz. Personellerinden tutun araçlara kadar. 

Rutin Bakımda Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Vinç muayenesine özen gösterilir.
 • Mobil vinci taşımakla görevli olan aracın bakımına önem verilir.
 • Bom ucu ve çelik halat kontrolü gibi teçhizat kontrolü yapılır.
 • Şanzıman yağı, dişli çark sistemi kontrol edilir.

Günlük olan bakımlarda vinç operatörü gibi teknik profesyonellerin bakmasında sorun bulunmazken aylık ve yıllık bakımlarda ise makine mühendisi veya alanında uzman kişilerle çalışılarak bakım süreci sürdürülür.

Bakım sonucunda kullanım ömrü dolan parçaların yenilenmesi gerekebilir. Bu gibi durumlar özellikle dikkate alınır. Bakım konusunda ihmal, zamanında alınmamış önlemler son derece tehlikeli olmakla birlikte hayati anlamda risk taşır.

Ankara Mobil Vinç Firmaları

Yapılacak işe en uygun kiralama seçimini Mobil Vinç Firmaları belirler. Örneğin Ankarada özel mülkünüzde çatıya su deposu çıkarmanız gerekiyor. Bu iş için çok büyük kamyon vinç kiralamaya gerek yoktur. 

Doğru işe doğru vinç kiralama ile başlarsanız hem zaman hemde paranızı verimli kullanmış olursunuz. Büyük vinçlerin yakıt gideri ile küçük mobil vinçlerin yakıt giderleri aynı değildir. Bu da ödeyeceğiniz rakamların artması demektir.

Kullanım Alanları

 • Çelik konstrüksiyon montaj işlemi,
 • Araç, tekne benzeri taşıt taşıma,
 • Konteyner faaliyetleri,
 • Klima montaj sürecinde,
 • Makine taşınması veya kurulum sürecinde,
 • Ağaç, kütük taşıma,
 • Fabrika taşıma ve kurulum,
 • Eşya nakliye işlemleri kullanım alanları içerisinde sayılır.

Vinç Çalışma Alanında Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

 • Öncelikle bakımının zamanında yapılarak kullanılması gereken bir iş makinesidir.
 • Vinci kullanacak olan operatörün “Kaldırma Ve Yükleme Tipi İş Makinesi Kullanım Operatörlük Belgesi” sahibi olması gerekir.
 • Bu belge yetkili kurumlardan alınıp Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması gereklidir. Kanunen yaptırımlar mevcuttur.
Benzer Yazılar
Kiralık Vinç Sincan Ankara
Kiralık Vinç Ankara Sincan Firmaları Kiralık Vinç Sincan Ankara(Mobile Crane Rental) bölgesinde hizmet almak için bizi tercih edebilirsiniz. Şirketimiz 50 yıla yakındır, Vin...
Ankara Günlük Vinç Kiralama
Ankara Günlük Vinç Kiralama fiyatlarımız için bizi arayabilir bilgi isteyebilirsiniz. Hizmetinize göre fiyatlar farklılık gösterebilir, tecrübeli saha ekibimiz isteklerinize ...
Yıldırım Vinç Kiralama
Yıldırım Vinç Kiralama Hizmetleri Yıldırım Vinç Kiralama hizmet dallarından bazıları olan; inşaatların çelik montajı, nakliye, vinç kiralama hizmetleri vermekteyiz. Anka...
Sincan Vinç Kiralama
Sincan Vinç Kiralama talepleri semtin eski yüzyıllardan beri popüler olmasından kaynaklı gelişiminden kaynaklanmaktadır. İnşaat, fabrika ve sanayi alanında ki atılımlarla...
1000 Tonluk Mobil Vinç
1000 Tonluk Mobil Vinç Kiralama Şirketimizi arayarak Kiralık Vinç araçlarımızın kapasitelerini sorabilirsiniz.  1000 Tonluk Mobil Vinç Kiralama isterseniz çağrı merkezimizi...
Mobil Kiralık Vinç
Mobil Kiralık Vinç hangi anda ihtiyaç duyarsanız kaldıracağınız yükseklik ya da metre uzunluğu gözetilmeksizin son model vinçlerle en güvenli hizmetleri sunmaktayız. Yıl...

1986 yılında Hüseyin Yıldırım tarafından kurulan şirketimiz 31 yılık tecrübesiyle Ankara da vinç işletmeciliği forklift tedariki ve oto çekme kurtarma alanlarında faaliyet göstermektedir.

İLETİŞİMDE KAL

İletişim Bilgilerimiz